среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 21
home Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево вчера го лишиле од слобода Ј.Б.(32) од нас.Драчево, Скопје, врз основа на судска наредба, за издржување на казна затвор од една година.

За Ј.Б. била распишана потерница за сторено кривично дело соучесништво во тешка кражба, предвидено и казниво по член 236, став 1, точка 1, а во врска со член 22 од Кривичниот законик. Лицето е спроведено во Казнено-поправна установа.

Коронавирус