четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 56
home Хроника

Приведен криминалец баран по потерница

Приведен криминалец баран по потерница

Денеска (17.09.2021) на ул.„Бранко Заревски” во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода-Отсек потраги, врз основа на распишана централна потерница, го лишиле од слобода Д.Р.(51) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 235 став 1 од Кривичниот законик.

Локални избори 2021