понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 33
home Хроника

Приведен крадец во Скопје, украденото ќе биде вратено на сопственикот

Приведен крадец во Скопје, украденото ќе биде вратено на сопственикот

На 17.04.2021 год.околу 11 часот на бул Партизански одреди во Скопје е приведен Ф.Д. (31) од Скопје, кратко време откако претходно било пријавено дека на бул. Партизански одреди во Скопје украл паричник од Д.Т.

Парите се пронајдени и ќе и бидат вратени на оштетената, а против Д.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава .

Коронавирус