петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Приведен крадец во Скопје, расчистени три кривични дела

Приведен крадец во Скопје, расчистени три кривични дела

На 27.11.2021 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.И. (19) од Скопје поради основано сомнение дека е сторител на три кривични дела, и тоа едно кривично дело „кражба“ извршено на 27.11 во куќа на ул. Баница, како и две дела „тешка кражба во обид“ на 25.11 во куќа на ул. Наум Охридски и во куќа на ул. Борис Канчевски во Скопје. Приведениот ги признал делата и против него по документирање на случаите ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус