четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот

Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот

На 20.05.2022 во 14.05 часот на ул.„Широк Дол“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Е.М.(19) од Штип. Тој се сомничи дека претходно во маркет на ул. „Партизанска“ одзел повеќе предмети.

Тој бил приведен во полициска станица, а одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус