петок, 30. септември 2022. Вести денес: 35
home Хроника

Приведен крадец во Штип – одзел чанта од 70 годишна жена

Приведен крадец во Штип – одзел чанта од 70 годишна жена

На 28.02.2021 во 18.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Е.И.(27) од Штип затоа што претходно на ул.„Панче Караѓозов“ во Штип со употреба на сила и одзел чанта на М.Џ.(70) од Штип.

Од страна на полициски службеници украдените предмети биле вратени на оштетената. По целосно документирање на случајот, против Е.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус