четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 22
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот  од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило.

МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривични дела тешки кражби.

Лицето е задржано во Полициската станица Карпош за понатамошно постапување.

Коронавирус