среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 162
home Хроника

Приведен крадец, расчистени три кривични дела

Приведен крадец, расчистени три кривични дела

На 06.12.2020 полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Гази Баба привеле малолетник од Скопје, поради постоење на основано сомнение дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“.

Со лицето е извршен разговор, при што се расчистени три кривични дела „тешка кражба“ извршени: на 08.09.2020 во продажен објект, при што се одземени повеќе разновидни производи, на 09.09.2020 во продажен објект, при што се одземени парични средства и на 18.11.2020 во викенд куќа во нас.Дрма, при што се одземени разни предмети.

По комплетирање на службениот материјал и негово документирање, против него ќе следи соодветна пријава.

Коронавирус