сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен крадец, одземеното вратено на сопственикот

Приведен крадец, одземеното вратено на сопственикот

На 25.11.2021 околу 14:30 часот во Шуто Оризари, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.Б.(46) од Скопје.

Тој се сомничи дека околу 14:00 часот на ул.„Индира Ганди“, поточно во „Европа пазар“ одзел повеќе предмети од Т.М.(29) од Скопје.

Во службен разговор со полициски службеници тој го признал делото, а одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус