петок, 29. јули 2022. Вести денес: 146
home Хроника

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

На 19.06.2022 околу 12.10 часот во Тетово, полициски службеници на Секторот за внaтрeшни работи Тетово расчистија шест кражби на мотоцикли и го лишиле од слобода В.Н.(26) од Тетово. Тој се сомничи дека минатиот и овој месец противправно одзел шест мотоцикли, од кои три се пронајдени во неговиот дом.

Пронајдените мотоцикли биле вратени на сопствениците, а против В.Н. ќе следува соодветен поднесок по членовите 235 и 236 од Кривичниот законик.

Коронавирус