среда, 8. декември 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Приведен крадец од скопско Љубин

Приведен крадец од скопско Љубин

На 19.11.2020 во 19.00 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Ѓорче Петров го лишиле од слобода А.А.(24) од с.Љубин, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ во продажен објект на подрачјето на Ѓорче Петров.

Кај приведениот се пронајдени предмети кои потекнуваат од кривичното дело.

По целосно документирање на случајот, против него ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус