сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен крадец од Скопје, украденото вратено на оштетената

Приведен крадец од Скопје, украденото вратено на оштетената

Полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар денеска го лишиле од слобода Р.Б.(64) од Скопје, во врска со кривично дело „кражба“, извршена на 21.07.2021 во продажен објект на подрачјето на Бит Пазар.

Кај приведениот е пронајдено украденото и вратено на оштетената Н.Д.(23).

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус