понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Приведен крадец од Скопје, фатен при извршување тешка кражба во аптека

Приведен крадец од Скопје, фатен при извршување тешка кражба во аптека

Ноќва (26.09.2021) во 00.15 часот на ул.„11 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.Х.(25) од Скопје, кој бил затекнат од полициски службеници при извршување „тешка кражба“ во аптека.

Тој бил приведен во полициска станица и од него бил одземен предметот кој го употребил при извршување на делото. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021