недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 38
Во живо

Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Хроника

Приведен крадец од Скопје бидејќи украл мопед – украденото e вратено, ќе се поднесе соодветна пријава

Приведен крадец од Скопје бидејќи украл мопед – украденото e вратено, ќе се поднесе соодветна пријава

На 08.09.2021 полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Г.Д.(34) од Скопје поради сомнение дека на 07.09.2021 на автобуска станица во с.Орешани, скопско, одзел мопед сопственост на В.Б.(47) од с.Таор, скопско.

Во разговор со полициски службеници тој го признал делото, а мопедот бил вратен на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021