понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 115
home Хроника

Приведен крадец од Скопје баран со потерница

Приведен крадец од Скопје баран со потерница

На 13.04.2021 околу 19.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Аеродром и Драчево, врз основа на судска наредба, го привеле Н.Д.(25) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, информира МВР.

Лицето било предадено во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Коронавирус