четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 43
home Хроника

Приведен крадец од Штип

Приведен крадец од Штип
фото илустрација

На 22.06.2022 во 10.15 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело по член 235 и член 236 од Кривичниот законик.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус