вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 76
home Хроника

Приведен крадец од Куманово за издржување казна затвор

Приведен крадец од Куманово за издржување казна затвор

На 06.12.2021 во 18.55 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода С.Б.(28) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик -„тешка кражба.“

Тој бил спроведен во Казнено-поправна установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Коронавирус