понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 133
home Хроника

Приведен крадец од Гостивар

Приведен крадец од Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 19.30 часот, на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, од кои три во моторни возила, информира МВР.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Коронавирус