среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 162
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведен гостиварец за издржување затворска казна од шест години

Приведен гостиварец за издржување затворска казна од шест години

Полицијата синоќа го лишила од слобода Б.Б.(36) од гостиварското село Неготино.

Како што соопшти денеска МВР, Б.Б. бил баран по наредба од Основен суд Гостивар за издржување казна затвор од шест години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори по чл.215 ст.1 во врска со чл.22 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово – Скопје за издржување на казната.

Коронавирус