сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 128
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Приведен гостиварец поради приредување огномет на свадба

Приведен гостиварец поради приредување огномет на свадба

Во Полициската станица Гостивар вчеравечер приведен е 49-годишниот М.Б од гостиварското село Беловиште, а поради неовластено приредување на огномет, односно нарушување на јавниот ред и мир.

На М.Б, пред чија заедничка куќа со неговиот брат, кој организирал свадбена веселба, одземени му разновидни пиротехнички средства.

Се расчистува случајот и против М.Б. ќе следува поднесок.

Парламентарни избори 2020