четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 39
home Хроника

Приведен гевгеличанец, го скршил стаклото на здравствениот дом

Приведен гевгеличанец, го скршил стаклото на здравствениот дом

Полициската станица Гевгелија го привела вчера А.Т.(35) од Гевгелија, бидејќи според пријавеното, претходно скршил стакло од влезна врата на Јавна здравствена установа „Здравствен дом“ Гевгелија и упатувал закани кон вработените, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус