петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 8
home Хроника

Приведен државјанин од Албанија баран од Интерпол

Приведен државјанин од Албанија баран од Интерпол

МВР соопшти дека денеска во 8 часот на Граничниот премин Блаце бил приведен З.А. (23) од Република Албанија, затоа што бил баран по потерница од Интерпол-Германија.

По приведувањето, почната е постапката за одредување на екстрадициски притвор за лицето, инфромираат од МВР. (МИА)

Коронавирус