четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 86
home Хроника

Приведен дилер за издржување затворска казна од шест години

Приведен дилер за издржување затворска казна од шест години

На 19.05.2022 во 20 часот, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода Б.Б.(36) од с.Неготино, гостиварско. Тој бил баран по наредба од Основен суд Гостивар за издржување казна затвор од шест години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори по чл.215 ст.1 во врска со чл.22 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово – Скопје за издржување на казната.

Коронавирус