понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен дилер во Кочани, при претрес му била пронајдена дрога

Приведен дилер во Кочани, при претрес му била пронајдена дрога

На 25.06.2021 во 23.40 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода А.М.(23) од Кочани затоа што при преглед кај него биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус