недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен дилер од тетовско Доброште, пронајдени му биле 13 паковки кокаин

Приведен дилер од тетовско Доброште, пронајдени му биле 13 паковки кокаин

На 06.07.2021 околу 23.00 часот, во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.А.(32) од ова село, кај кого биле пронајдени 13 паковки кокаин.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово за документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Коронавирус