недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 34
home Хроника

Приведен дилер од Тетово

Приведен дилер од Тетово

На 19.02.2021 во 19: 30 часот во Тетово полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода М.Ц.(21) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супатанции и прекурсори“.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус