понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 149
home Хроника

Приведен дилер од скопско Глумово

Приведен дилер од скопско Глумово

Денеска (27.09.2021) околу 11.20 часот пред влезот во с.Глумово, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле Б.Љ.(37) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Локални избори 2021