четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 35
home Хроника

Приведен дилер од Скопје кај кого била пронајдена дрога

Приведен дилер од Скопје кај кого била пронајдена дрога

На 01.03.2021 во 19.20 часот по добиена наредба од Основен кривичен суд, инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје.

При претресот пронајдено е: ЛСД, дигитална вага со остатоци од марихуана и семки од канабис. Лицето е лишено од слобода за понатамошна постапка и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава за сторено кривично дело “Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори” казниво по член 215 од КЗ.

Коронавирус