сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 38
home Хроника

Приведен дилер од кумановско

Приведен дилер од кумановско
илустрација

Полициски службеници од СВР Куманово денеска го лишија од слобода Б.Ј.(36) од с.Табановце, затоа што при извршена контрола во патничко возило „форд фокус“, со кумановски регистарски ознаки, кое тој го управувал, биле пронајдени и одземени прашкаста материја и марихуана.

Лицето е приведено и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус