четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 45
home Хроника

Приведен дилер од Куманово, пронајдена е дрога

Приведен дилер од Куманово, пронајдена е дрога

На 09.06.2021 во 20:00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Р.Е.(47) од Куманово затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија