четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 160
home Хроника

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

На 12.01.2021 во 21.40 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода С.А.(39) од Кочани затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Коронавирус