петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен дилер од Гевгелија

Приведен дилер од Гевгелија

На 27.08.2021 во 02.20 часот на наплатнa станица „Отовица“ од полициски службеници од СВР Велес е лишен од слобода И.Џ.(34) од Гевгелија, бидејќи кај него била пронајдена марихуана и прашкаста материја.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.