петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 137
home Хроника

Приведен дилер од Гевгелија на наплатна станица кај Велес

Приведен дилер од Гевгелија на наплатна станица кај Велес

Полициски службеници од СВР Велес на наплатнa станица „Отовица“ вчера во 02:20 часот по полноќ, го лишиле од слобода И.Џ.(34) од Гевгелија, бидејќи кај него била пронајдена марихуана и прашкаста материја.

Како што соопшти МВР, по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.