понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 112
home Хроника

Приведен дилер на ГП Блаце, пронајдена дрога

Приведен дилер на ГП Блаце, пронајдена дрога

На 11.04.2021 година во 17:30 часот на Граничен премин Блаце при влез во РСМ од слобода е лишен Ф.Р.(38) од Скопје, бидејќи при извршена проверка кај него се пронајдени марихуана, амфетамин, како и шприц со масло од канабис, информира МВР.

Лицето е предадено во ПС Гази Баба за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот против Ф.Р. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус