петок, 5. март 2021. Вести денес: 81
home Хроника

Приведен дедо од Чаир, дома си чувал оружје и муниција

Приведен дедо од Чаир, дома си чувал оружје и муниција

Вчера во Полициската станица Бит Пазар бил приведен Н.З.(70) од Скопје.

При претрес во неговиот дом на ул.„196“ во Чаир, извршена со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле пиштол непозната марка и една рамка со осум куршуми непозната марка и калибар.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус