вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен битолчанец, пронајдена дрога во неговиот дом

Приведен битолчанец, пронајдена дрога во неговиот дом

На 21.12.2020 во 21.20 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода В.К.(32) од Битола затоа што при преглед во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени три пакувања со амфетамин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус