вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 131
home Хроника

Приведен арачиновец за издржување казна затвор од 10 години

Приведен арачиновец за издржување казна затвор од 10 години

На 26.10.2020 во 10:50 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага го приведоа О.Б. (53) од с.Арачиново, кој се барал со меѓународна потерница за издржување на казна затвор од 10 години.

Лицето ќе  биде спроведено во КПД Идризово.

Коронавирус