сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 13
home Хроника

Приведен 60-годишен криминалец од Тетово за издржување казна затвор

Приведен 60-годишен криминалец од Тетово за издржување казна затвор

На 11.03.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Б.И.(60) од Тетово за издржување затворска казна од една година и еден месец за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје и распрскувачки материи“, согласно член 396 од Кривичниот законик.

После тоа, Б.И. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

Коронавирус