петок, 29. јули 2022. Вести денес: 10
home Хроника

Приведен 59 годишен маж – во две туби украл 50 литри гориво од машина на автопатот во изградба Кичево – Охрид

Приведен 59 годишен маж – во две туби украл 50 литри гориво од машина на автопатот во изградба Кичево – Охрид

На 24.06.2022 година во 00.30 часот во СВР Охрид приведен е Н.С.(59) од селото Требеништа, општина Дебарца.

Тој, претходно е затекнат при кражба на гориво од работна машина на автопатот во изградба Кичево-Охрид и пронајдени му се две пластични туби со околу 50 литри гориво.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус