четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 28
home Хроника

Приведен 47 годишен во Тетово – бил баран со потерница поради убиство

Приведен 47 годишен во Тетово – бил баран со потерница поради убиство

Денеска (4.2.2021) околу 12 часот и 45 минути, на улица “Вонвардарска” во Тетово, со судска наредба, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Л. Д. (47) од тетовско Гајре, осуден на четиригодишна затворска казна за сторено кривично дело”убиство”.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа “Затвор Тетово” за издржување на затворската казна.

ЕУРО 2020

Македонија