сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Хроника

Приведен 32- годишен крадец од Скопје, украдените работи вратени

Приведен 32- годишен крадец од Скопје, украдените работи вратени

Вчера во 13.00 часот на ул.„Вамбел“ од полициски службеници од Полициската станица Гази Баба бил лишен од слобода Д.Џ.(32) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека околу 12.40 часот со закана кон вработената одзел повеќе производи од продажен објект.

Тој бил приведен, а украдените производи биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус