вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 154
home Хроника

Приведен 30. годишник од Глумово – при претрес кај него била пронајдена дрога!

Приведен 30. годишник од Глумово – при претрес кај него била пронајдена дрога!

На 09.09.2021 во 18.20 во с.Глумово, скопско од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, по претходно добиени информации и издадена судска наредба, е лишен од слобода М.П.(30) од Скопје, бидејќи при извршен претрес врз него, во неговиот дом и викенд куќа пронајдени се марихуана, метамфетамин и дигитална вага.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021