четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 116
home Хроника

Приведен 30 годишен кумановец – кај него бил пронајден кокаин

Приведен 30 годишен кумановец – кај него бил пронајден кокаин

На 28.02.2021 во 21.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Г.(30) од Куманово затоа што при преглед кај него бил пронајден кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус