среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 135
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Хроника

Приведен 28. годишен жител на Драчево поради кражба на скутер

Приведен 28. годишен жител на Драчево поради кражба на скутер

Во текот на вчерашниот ден (07.02.) по преземени мерки од страна на полициски службеници од ОКР Аеродром и Драчево лишен е од слобода А.Б.(28) од Скопје, поради кражба на скутер „пијаџо“ пријавена во текот на вчерашниот ден на улица “Васко Карангеловски” во Скопје.

По преземени мерки и активности пронајден е и скутерот. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена кривични пријава.

ЕУРО 2020

Македонија