вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Приведен 25 годишник на Бит пазар- еве што продавал на еден ден пред Новата година

Приведен 25 годишник на Бит пазар- еве што продавал на еден ден пред Новата година

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВр Скопје денеска (30.12.2020) на подрачје на Бит пазар на ул. 192 запленија 5382 парчиња пиротехнички средства, а во врска со случајот е приведен О.Д.(25). По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус