четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 31
home Хроника

Приведен 25 годишен скопјанец за издржување затворска казна

Приведен 25 годишен скопјанец за издржување затворска казна

На 17.09.2021 во 05.20 часот на ул.„Иван Хаџиниколов“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево – Отсек потраги, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Ј.Б.(25) од Скопје за издржување казна затвор од шест месеци за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста на сообраќајот“ по член 297 став 1 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Локални избори 2021