вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Приведен 25. годишен крадец од Куманово за издржување казна затвор

Приведен 25. годишен крадец од Куманово за издржување казна затвор

На 23.11.2021 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E.Р.(25) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Коронавирус