четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 83
home Хроника

Приведен 21-годишник во Битола за издржување на затворска казна

Приведен 21-годишник во Битола за издржување на затворска казна

На 27.10.2021 во 05.00 часот во Битола, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Битола го привеле Н.Б.(21) од Битола за издржување казна затвор од една година и шест месеци.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Битола за издржување на казната затвор.