петок, 30. септември 2022. Вести денес: 56
home Хроника

Притвор за охриѓанец кој се обиде да убие роднина

Притвор за охриѓанец кој се обиде да убие роднина

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Х.А. (55) од Охрид поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „убиство во обид“.

-На 13 јануари во Охрид, додека Х.У. (61) се движел по улицата “Даме Груев“ бил пресретнат од пријавениот, инаку негов роднина, кој поради нерасчистени семејни недоразбирања, го нападнал со нож нанесувајќи му убодни рани, информираат од полицијата.

Од страна на судија на претходна постапка на пријавениот му е одреден мерка притвор во траење од 30 дена.

Коронавирус