понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 108
home Хроника

Притвор за наставник од Гостивар кој во училница бакнал малолетничка

Притвор за наставник од Гостивар кој во училница бакнал малолетничка

Одделението за внатрешни работи Гостивар-Надворешна канцеларија за криминалистички работи, до Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе кривична пријава против 54-годишниот Х.Р, наставник во основно училиште во гостиварско.

-На 29 јануари во периодот од 15.30 до 15.45 часот во училница во училиштето повикал малолетно девојче, ја затворил вратата, го прегрнал и бакнал, информира МВР.

Пријавениот Х.Р. е лишен од слобода, по што бил изведен пред судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар, кој му определил мерка притвор од 30 дена.

Коронавирус